ÜCRETSİZ VE HIZLI KARGO

Serüvenimiz nasıl başladı?

Marka kurucusu Umut Erkan’ın 2016’da eğitim için gittiği Portekiz’de nitelikli kahveyle tanışması ve bu sektöre olan ilgisini keşfetmesi her şeyin başlangıcı oldu. Türkiye’ye döndüğünde bu tutkusunun peşinden giderek kahve kavurma teknikleri ve baristalık üzerine çeşitli eğitimler aldı.

Türkiye’deki standart kahvelerin kafein eksikliğini fark etmesi üzerine 2017 yılında dünyanın en yüksek kafeinli kahve markası olan Taft Coffee Co.’yu kurdu. Kahve sektöründe belirli bir yer edindikten sonra, 2020 yılında, Taft Coffee’nin alt markası olan Normal Coffees by TAFT'ı kurarak kahve dünyasına yeni bir kapı açtı.

 

İsmimiz nereden geliyor?

Ana markamız olan Taft Coffee, kilogram başına 23.2 gram kafein miktarıyla dünyanın en güçlü kahvesi konumunda.

Kafein seviyesini normal seviyede tutarak ülkenin her kesimine hitap etmek ve yöresel çekirdeklere yönelerek ürün çeşitliliğimizi artırmak için kafein miktarı normal fakat tadı eşsiz kahveler üreten Normal Coffees’i Taft Coffee’nin alt markası olarak kurduk.

Normal Coffees by TAFT logo

Üretim Standartlarımız

Normal Coffees’i kurarken en büyük amacımız, nitelikli kahveyi ülkemizde yaygınlaştırmak ve insanları kaliteli kahveyle buluşturmaktı. Bu prensip doğrultusunda, kahve çekirdeklerimizi büyük bir titizlikle işleyerek tüketiciyle buluşturuyoruz. Kahvelerimizi, her çekirdeğin aromatik özelliklerini değerlendirerek ve alt notalarını eşleştirerek harmanlıyoruz. Böylece en lezzetli kahveleri elde ediyoruz. Yöresel kahve çeşitlerimizde her çekirdeğin kendi tadım özelliklerine uygun kavurma profillerini belirleyerek üst düzey aromaya ulaşmasını sağlıyoruz. Kullandığımız tek çıkışlı valf özelliğine sahip paketler sayesinde kahvenin aromasını ve tazeliğini uzun süre boyunca koruyabiliyoruz. Kısacası, kahve çekirdeklerimizi ilk aşamadan itibaren adım adım ve özenle işleyerek en kaliteli şekilde tüketime sunuyoruz. 

 

Kapat

İlk Siparişinde %10 İndirim 🔥

Hemen abone ol ve indirim kodun mailine gelsin!

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle